Deniz Özkan | WordPress Logosunu ve Menüsünü Admin Panelinden Kaldırma
15399
post-template-default,single,single-post,postid-15399,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

WordPress Logosunu ve Menüsünü Admin Panelinden Kaldırma

WordPress Logosunu ve Menüsünü Admin Panelinden Kaldırma

Bu makale wordpress’i özelleştirme açısından çok önemlidir. Ben tamamen reklam karşıtı birisi olduğum için sitemde verdiğim reklamları bile göze batmayacak şekilde yapılandırırım. Eğer bir iş için wordpress kurulumu yapıyorsanız bu paylaşımlarım çok işinize yarıyacaktır.

logoremove

1-) İlk olarak temamızın içindeki “functions.php” dosyasının bir yedeğini alıyoruz sorun çıkmasına karşın tedbiri elden bırakmamak gerekli. (Daha öncede bu kuraldan çook bahsettim)

2-) functions.php dosyasını açtıktan sonra “<?php”  buluyoruz ve aşağıdaki kodu altına yerleştiriyoruz.

3-) Kodu function.php dosyanıza entegre ettikten sonra sunucunuza (hostunuza) temanızın bulunduğu dizine tekrar yükleyin.

4-) Yükleme işleminiz bittikten sonra Admin Panelinden sol üst köşede bulunan wordpress logosunun kaldırıldığını görebilirsiniz.

– Tüm işlemlerinizi yaptıktan sonra sıkıntı çıkması durumunda yedeklediğiniz function.php dosyasını tekrar sunucuya yüklemeniz ayarları eski haline getirecektir.

İyi günler dilerim, bir sonraki makalemde görüşmek üzere

 

Henüz yorum yok

Yorum yapmak ister misiniz?