Deniz Özkan | Proje Detayları
Deniz, Özkan, Ozkan, Bilgisayar, Mühendisi, Muhendisi, Computer, Engineer, Yazılım, Yazilim, Software, Mühendis, Muhendis, Gömülü, Web, Masaüstü, C#, C++,C, Java, Android, RFID
14479
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-14479,ajax_fade,page_not_loaded,,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Proje Detayları

RFID ile Otomatik Yoklama Sistemi

UHF RFID etiketleriyle sayesinde, otomatik olarak öğrencilerin giriş/çıkış saatlerini kayıt altına alan sistem, MikroElektronika UNI-DS6 Kiti ve MikroElektronika RFID Reader Modulü birlikte kullanılarak oluşturuldu.

Sistemde P18F4550 kullanıldı. Kullanılan mikrodenetleyici MicroC ile kodlandı. Bilgisayar Kontolü Arayüzü C# ile kodlandı.

Medikal Gaz Basınç Sistemi

İsteğe bağlı olarak hepsi ya da birkaç tanesi aktifleştirilebilen beş farklı gaz tüpü içerisinde bulunan gazların basınç değerlerini, basınç sensörü yardımıyla ölçüp, sisteme kullanıcının girdiği değerden düşük ve ya yüksek olması durumunda sesli ve görsel ikaz veren sistem, devre tasarımı ve yazılımı yönünden sorunsuz çalışacak şekilde oluşturuldu. Sistemde CCS C ile kodlanan 18F452 kullanıldı. Oluşturulan sistem, hazır pano içine monte edilerek kullanıldı.

Anestezik Gaz Tahliye Sistemi

Ameliyathanelerde kullanılmak üzere tasarlanan ve kodlanan sistemin, üzerindeki kullanıcının sisteme belirttiği süreye göre sırayla çalışan iki adet vakum motoru sayesinde, ortamdaki anestezik gazı vakumlayarak ortamdan uzaklaştıracak şekilde devre tasarımı ve yazılımı oluşturuldu. Sistemde CCS C ile kodlanan 18F452 kullanıldı. Oluşturulan sistem, hazır pano içine monte edilerek kullanıldı

USB I/O Kart

CCS C ile kodlanması yapılan Kartın Tasarımı Proteus 7.7 programında oluşturuldu. Bilgisayar Kontrol Arayüzü ise C# WPF ile kodlandı. Sistem dört giriş ve dört çıkış kontağı içerir. USB üzerinden bilgisayardaki arayüz ile haberleşen sistem, kullanıcının tercihine bağlı olarak, manuel ya da süreli çalışma yapabilmektedir. Arayüzden yapılan seçime göre, çıkış portundaki röleleri çektirerek işlem yapmaya izin veren sistemin devre tasarımı ve yazılımı oluşturuldu

OEM Satış Otomasyonu

MS-SQL ve C# kullanılarak; ürün, müşteri, firma, personel, satış, stok ekleme, listeleme, silme, güncelleme işlemlerini yapan otomasyon tasarlandı ve kodlandı.

MikroElektronika ADC CLICK

Altium Designer Pro kullanılarak, MikroElektronika Firmasının ADC Click cihazı tasarlanarak baskı devresi oluşturularak, gerekli elemanlar üzerinde lehimlenerek cihaz test edildi. Test aşamasından başarılı bir şekilde geçen cihaz, Analog veriyi dijital veriye dönüştürmek amacıyla, çeşitli cihazlarla (Mikromedia plus for STM32 Shield, STM32F407GT) entegre şekilde kullanıldı.

Kişisel Web Sitesi

PHP, HTML, JavaScript, JQuery, CSS birlikte kullanılarak basit kişisel site tasarımı ve kodlaması tamamlandı.

Fiyat Teklifi Hazırlama Programı

Uygun girdiler sonucunda, belirtilen formatta bir PDF raporu sunan Fiyat Teklifi Hazırlama Programı C# ile kodlandı.

QR Code Creator v1.0

E-mail, kartvizit, resim, yazı seçeneklerini kullanıcıya sunarak, belirlenen formata göre istenilen girdiyi kare kod haline getiren sistem C# kullanılarak kodlandı.

Emlak Takip Sitesi

Emlakçı ve Kullanıcı olmak üzere iki tür kayıta izin veren sistem; emlak arama, emlak kiralama, emlak ilanı verme gibi işlevleri yerine getirecek şekilde ASP.NET ile kodlandı.

Akıllı Sera Otomasyon Sistemi

Üreticinin planladığı şekilde, bitkinin ihtiyaçları doğrultusunda sulama-gübreleme, ısıtma-soğutma, pencere ve perde kontrolünü yapan, ortamdaki değişiklikleri grafik şeklinde gösterip rapor oluşturabilen, uzaktan kontrol edilebilen sistem C# ile kodlandı

Mobil Konfigurasyon Uygulaması

MODBUS ile haberleşen özel bir cihazın konfigürasyonunu yapabilen ve cihazdan aldığı anlık değerleri grafikleri ile kullanıcıya gösterebilen uygulama JAVA ile kodlanarak ANDROİD işletim sistemine sahip akıllı cihazların kullanımına sunuldu.

Apart Muhasebe Yazılımı

Özel Apart ve Pansiyonların basit muhasebe işlemlerini yapabilecek Muhasebe Yazılımı C# ile kodlandı.

Cam Kırığı SCADA Yazılımı

Mevcut bir fabrikanın ihtiyaç duyduğu yükleme-boşaltma, veri miktarı görme, rapor alma, değerler belirlenen değerin altına düşünce alarm verme ve bu alarmları kaydetme işlemlerini organize eden ve kullanıcının görüntüleyip değişiklik yapmasına imkan veren SCADA yazılımı, Wonderware üzerinde oluşturuldu.

Kurutma Datalogger

Kereste Kurutma firması için; kurutma başlatma, rapor oluşturma, grafik gözlemleme işlemlerini yapan Datalogger yazılımı C# ile kodlandı.